Tom Ford

O značce

Když americký návrhář Tom Ford založil roku 2005 vlastní značku, měl už za sebou vedoucí role v domech Gucci nebo Yves Saint Laurent. V linii těchto legend luxusní módy pokračuje kolekcemi, které jsou synonymem sofistikovanosti a glamour.

Král červeného koberce

Nikdo neobléká tolik hollywoodských hvězd jako Tom Ford. Podlehnout šarmu jeho exkluzivní vize máte možnost i v pražském butiku!

Tom Ford kolekce podzim/zima 2019

Tom Ford na dramatickou politickou a sociální situaci ve Spojených státech odpovídá svými návrhy. Jak sám říká, situace ho natolik rozčarovala a vysílila, že bylo jeho cílem, aby se návrhy v kolekci nejevily agresivně. Reaguje na současnou ekonomickou situaci a používá pouze kůži a shearling, které jsou vedlejším produktem potravinářského průmyslu, a preferuje použití umělé kožešiny.

Motiv
Ikonická TOM FORD černá, samet, prošívaná kůže a bundy, variace denimu.

Střihy
Ženská silueta přesýpacích hodin, průsvitné detaily, tvarované topy.

Zajímavost
V této kolekci představila značka dvě nové linie kabelek – T Twist line a Chain line, které jsou vyrobeny z té nejkvalitnější italské kůže dostupné na trhu, jež se nazývá Hollywood. Na zipech a kovových detailech Tom Ford s oblibou používá materiál gunmetal, typ kovu (slitina mědi, cínu a zinku), který se původně používal pouze za účelem výroby zbraní. Materiál je naprosto odolný proti korozi.

Kde nás najdete

Široká 20, Praha 1, 110 00

Pařížská 17, Praha 1, 110 00

Hodinky