Maison Margiela

O značce

Roku 1988 založil Martin Margiela vlastní značku Maison Martin Margiela. I přes velké pracovní vytížení svou vlastní značkou se v roce 1998 stal kreativním ředitelem dámské divize v módním domě Hermes, kde působil až do roku 2003.

Martin Margiela zapůsobil na mnoho významných návrhářů jako např. Marc Jacobs, Nicholas Ghesquiere, Demma Gvasalia či Alexander McQueen. Raf Simmons dokonce změnil svou původní profesní dráhu návrháře nábytku na módního návrháře ihned poté, co viděl kolekci jaro/léto 1990.

Roku 2012 obdržel Dům Maison Martin Margiela prestižní označení Haute Couture. Na světě existuje jen několik málo módních domů s tímto označením (mezi nimi např. Chanel a Dior). Roku 2014 se stal kreativním ředitelem značky John Galliano a rok nato byl módní dům přejmenován na Maison Margiela.

Ikona Martin Margiela

Martin Margiela svou prací ovlivnil celou generaci módních návrhářů

Maison Margiela

CEDULKA MAISON MARGIELA
Stejně jako návrhy domu Maison Margiela, i cedulky jsou bez viditelného loga. Tak jako samotný návrhář nikdy nechtěl odkrývat svou identitu a osobnost, tak i brandování je velmi anonymní. Jedná se o odnímatelnou cedulku, která se skládá ze tří řad čísel, kdy každé číslo označuje určitou produktovou linii oblečení či doplňků.

ANONYMITA NÁVRHÁŘE A FÁMY
Martin Margiela byl často terčem mnoha výstředních fám, které byly zapříčiněny jeho anonymitou. Mnoho lidí z módního průmyslu tvrdilo, že vypadá jako Ježíš. Vogue dokonce jednou otiskl, že Martin Margiela je ve skutečnosti žena; jiní tvrdili, že neexistuje vůbec. Častokrát se hovořilo o tom, že Martin Margiela s oblibou sedí na svých módních přehlídkách v publiku, oblečený ve fádní baseballové čepici a omšelé béžové mikině.

JOHN GALLIANO
Britský módní návrhář, který byl dříve návrhářem francouzských haute couture módních domů jako Givenchy či Christian Dior a čtyřikrát získal ocenění „Designer of the Year“, se v roce 2014 stal kreativním ředitel domu Maison Margiela. Přinesl tak značce svůj typický smysl pro show, nápaditou podívanou a kreativní bravurnost. Díky své unikátní vizi, výjimečné zručnosti a neobyčejnému citu pro detail je John Galliano dodnes považován za předního návrháře módního průmyslu.

Instagram The Brands

Kde nás najdete

Široká 20, Praha 1, 110 00

Hodinky