Balmain

O značce

Pierre Balmain se narodil roku 1914 ve Francii, kde vystudoval architekturu a následně zahájil svou kariéru v ateliéru Luciena Lelonga, kde pracoval vedle významných návrhářů jako byli Christian Dior či Hubert de Givenchy.

Módní dům Balmain založil v roce 1945. Po skončení 2. světové války byl Pierre Balmain označován za „krále francouzské módy“ a mezi jeho zákaznice patřily např. Ava Gardner, Brigitte Bardot a další. Jeho celoživotní múzou byla Marlene Dittrich.

Historicky nejznámějším návrhářem módního domu byl Oscar De La Renta, který vedl módní dům Balmain jako kreativní ředitel v letech 1993 až 2002.

Současným návrhářem značky je Olivier Rousteing, který navázal na její charakteristické prvky i její proslulou Balmain siluetu. Na post kreativního ředitele značky Balmain nastoupil v roce 2009 v pouhých 25 letech a stal se tak druhým nejmladším módním návrhářem v historii (úplně nejmladším byl Yves Saint Laurent ve svých 21 letech). Do DNA značky vnesl nové svěží pojetí, které je značně ovlivněno asijskými kulturami. Jeho velkou múzou je Kim Kardashian a mezi známé osobnosti, které s oblibou nosí jeho modely patří Jennifer Lopez, Rihanna, Beyoncé aj. (tzv. Balmain Army).

Krejčovská dovednost

Již od svého začátku byl módní dům Balmain znám pro svou vysokou úroveň krejčovské zručnosti: precizně prošité kůže, mistrovsky zpracované detaily vyšívaní a impozantní korzety.

Balmain

ERB BALMAIN
Je jedním ze základních prvků módního domu; je používán na potiscích, knoflících i zapínání kabelek a v průběhu let byl již několikrát reinterpretován. Odkazuje na pařížské dědictví a podtrhuje význam současné „Balmain Army“.

BALMAIN ARMY
Tímto pojmem jsou označováni věrní přátele Oliviera Rousteinga a věrní fanoušci značky Balmain.

OLIVIER ROUSTEING
Současný kreativní ředitel značky Balmain. Teprve 34letý módní návrhář se narodil ve Francii a svou kariéru začal u Roberta Cavalli. Jeden z nejmladších módních návrhářů historie. Podařilo se mu propojit módu a sociální sítě a je jedním z nejsledovanějších návrhářů.

Instagram Pařížská 17

Kde nás najdete

Pařížská 17, Praha 1, 110 00

Hodinky