Balmain

O značce

Pierre Balmain se narodil roku 1914 ve Francii, kde vystudoval architekturu a následně zahájil svou kariéru v ateliéru Luciena Lelonga, kde pracoval vedle významných návrhářů jako byli Christian Dior či Hubert de Givenchy.

Módní dům Balmain založil v roce 1945. Po skončení 2. světové války byl Pierre Balmain označován za „krále francouzské módy“ a mezi jeho zákaznice patřily např. Ava Gardner, Brigitte Bardot a další. Jeho celoživotní múzou byla Marlene Dittrich.

Historicky nejznámějším návrhářem módního domu byl Oscar De La Renta, který vedl módní dům Balmain jako kreativní ředitel v letech 1993 až 2002.

Současným návrhářem značky je Olivier Rousteing, který navázal na její charakteristické prvky i její proslulou Balmain siluetu. Na post kreativního ředitele značky Balmain nastoupil v roce 2009 v pouhých 25 letech a stal se tak druhým nejmladším módním návrhářem v historii (úplně nejmladším byl Yves Saint Laurent ve svých 21 letech). Do DNA značky vnesl nové svěží pojetí, které je značně ovlivněno asijskými kulturami. Jeho velkou múzou je Kim Kardashian a mezi známé osobnosti, které s oblibou nosí jeho modely patří Jennifer Lopez, Rihanna, Beyoncé aj. (tzv. Balmain Army).

Krejčovská dovednost

Již od svého začátku byl módní dům Balmain znám pro svou vysokou úroveň krejčovské zručnosti: precizně prošité kůže, mistrovsky zpracované detaily vyšívaní a impozantní korzety.

Balmain

ERB BALMAIN
Je jedním ze základních prvků módního domu; je používán na potiscích, knoflících i zapínání kabelek a v průběhu let byl již několikrát reinterpretován. Odkazuje na pařížské dědictví a podtrhuje význam současné „Balmain Army“.

BALMAIN ARMY
Tímto pojmem jsou označováni věrní přátele Oliviera Rousteinga a věrní fanoušci značky Balmain.

OLIVIER ROUSTEING
Současný kreativní ředitel značky Balmain. Teprve 34letý módní návrhář se narodil ve Francii a svou kariéru začal u Roberta Cavalli. Jeden z nejmladších módních návrhářů historie. Podařilo se mu propojit módu a sociální sítě a je jedním z nejsledovanějších návrhářů.

Instagram Pařížská 17

Kde nás najdete

Pařížská 17, Praha 1, 110 00

Hodinky
Vážení klienti.

Dle nařízení vlády ČR jsou od 14. 3. 2020 všechny naše butiky dočasně uzavřeny.

Zůstáváme pro Vás však k dispozici online. Z pohodlí Vašeho domova můžete nakupovat přes náš instagram katalog, videochat či whatsApp. Zboží Vám doručíme až k Vašim dveřím.

Sledujte instagramové profily našich butiků pro aktuální informace: @lbm_parizska @parizska17 @thebrandsprague @vltnnews @newbottegaprague @ermenegildozegnaczteam @parizska13 @diesel_cesko a @breitling_prague_manager

Pro další informace nás kontaktujte na telefonních číslech jednotlivých butiků.

Vždy jsme tu pro Vás.

Luxury Brand Management