Valentino

O značce

Značka Valentino byla založena roku 1960 Valentinem Garavanim a Giancarlem Giammettim a odstartovala své působení na poli módy premiérovou Haute Couture kolekcí. Deset let poté byl slavnostně otevřen první butik s ready-to-wear modely.

Módní dům Valentino byl prvním, který použil ve své Haute Couture kolekci v roce 1994 vzor camouflage jako poselství míru. V současné době je camouflage (popř. jeho reinterpretace camouart) jedním z nosných prvků především v pánských kolekcích. Valentino jako jedna z mála módních značek dodnes vydává dvakrát ročně prestižní kolekci Haute Couture, která je věhlasná pro své opulentní róby, šaty a nadčasový luxus (mezi další značky patří např. Givenchy, Dior, Chanel aj.).

Roku 2008 se Valentino Garavani rozhodl odstoupit z řídící pozice a kreativními řediteli značky se stali Maria Gracia Chiuri a Pierpaolo Picciolli. Maria Gracia Chiuri v roce 2016 přestoupila do módního domu Dior a v současné době je jediným kreativním ředitelem značky Valentino Pierpaolo Picciolli. V roce 2016 Picciolli rehabilitoval dnes již charakteristické logo VLTN, aby započal novou éru domu Valentino. Picciolli často vzdává poctu zakladateli značky reinterpretováním jeho původních motivů jako je Valentino Chevron, Spinal Print či Tower Print.

Na poli módního průmyslu se Valentino zapsalo také svou ikonickou červenou barvou, která dostala označení Valentino Red.

Na party i do posilovny

Jak si rozumí sport s haute couture? U Valentina jim to klape: najdete u něj parky s překrásnými detaily i róby z funkčních materiálů.

Kde nás najdete

Pařížská 18, Praha 1, 110 00

Vážení klienti,

dle usnesení vlády ČR jsou všechny naše butiky od 27. 12. 2020 uzavřeny.

Zůstáváme pro Vás však k dispozici online na www.thebrands.cz. Z pohodlí Vašeho domova můžete rovněž nakupovat přes náš instagramový katalog, video chat či aplikaci WhatsApp. Zboží Vám doručíme až k Vašim dveřím.

Sledujte instagramové profily našich butiků pro aktuální informace: @lbm_parizska @thebrandswomen @thebrandsprague @vltnnews @bottegaprague @dsquared2czech

Pro další informace nás kontaktujte na telefonních číslech jednotlivých butiků.

Jsme tu pro Vás.

Luxury Brand Management