Off White

O značce

Americký módní návrhář Virgil Abloh se narodil roku 1980 v Rockford, Illinois. Vystudoval architekturu a již během studií začal navrhovat oblečení a psal články do módní blogu „The Brilliance“. Svou cestu módním průmyslem intenzivně započal již v roce 2009 během své stáže ve společnosti Fendi společně s rapperem Kanye Westem. Zde se také původně seznámil s Michaelem Burkem (tehdejším generálním ředitelem Fendi), který se následně stal generálním ředitelem Louis Vuitton a který si v roce 2018 osobně vybral Virgila Abloha jako návrháře pánské linie značky Louis Vuitton.

V současné době je Virgil Abloh i aktivním DJem (vystupuje pod pseudonymem Flat White) a producentem. Jeho úspěchy na všech frontách jsou nezpochybnitelné.

Společnost Off-White založil Virgil roku 2013 s vizí „definovat šedou zónu mezi černou a bílou“. Pod touto značkou jsou navrhovány kolekce dámské a pánské módy, nábytku a publikací, které artikulují kulturní vizi současné doby.

Značka si aktuálně užívá na výsluní masové popularity především pro své nadčasové globální pojetí designu a trendů, to vše v satirickém pojetí.

Symbol jedné generace

Virgil Abloh a jeho Off-White jsou hlasem všech nekonvenčních a kreativních lidí, kteří nemají potřebu být cool.

Off-White

PÁSEK
Virgil Abloh poprvé představil tento pásek v roce 2016. Ten okamžitě získal fenomenální úspěch, přičemž značka Off-White se i díky němu etablovala na poli módního průmyslu.

UVOZOVKY
Typickým znakem značky Off-White je používání uvozovek, které Virgil Abloh využívá jako způsob vytržení slov z kontextu, čímž zpochybňuje jejich vážnost (např. „Sculpture“ na kabelce vybízí zákazníka k otázce, zda se jedná pouze o kabelku nebo o umění).

LOGO
Logo značky bylo inspirováno značkou na letišti v Glasgow, která byla používaná v 60. letech. Značku navrhla Margaret Calvert za účelem zpřístupnit ucpané silnice blízko letiště Glasgow v období baby-boomu.

Instagram The Brands

Kde nás najdete

Široká 20, Praha 1, 110 00

Hodinky
Vážení klienti.

Dle nařízení vlády ČR jsou od 14. 3. 2020 všechny naše butiky dočasně uzavřeny.

Zůstáváme pro Vás však k dispozici online. Z pohodlí Vašeho domova můžete nakupovat přes náš instagram katalog, videochat či whatsApp. Zboží Vám doručíme až k Vašim dveřím.

Sledujte instagramové profily našich butiků pro aktuální informace: @lbm_parizska @parizska17 @thebrandsprague @vltnnews @newbottegaprague @ermenegildozegnaczteam @parizska13 @diesel_cesko a @breitling_prague_manager

Pro další informace nás kontaktujte na telefonních číslech jednotlivých butiků.

Vždy jsme tu pro Vás.

Luxury Brand Management