Givenchy

O značce

Hubert de Givenchy se narodil v roce 1927 v Beauvais (severní Francie). V 17ti letech odešel do Paříže na stáž k Jacques Fath a pracoval v ateliérech jako Dior a Balmain.

V roce 1952 založil svůj ateliér na Rue Alfred de Vigny v Paříži. Jeho múzou byla Audrey Hepburn. Ta také proslavila v 50. letech značku především ve filmech Sabrina a Snídaně u Tiffanyho. Velký vzor Huberta de Givenchy byl i Cristobal Balenciaga, kterého osobně potkal v roce 1953. Mezi ikonické modely Huberta de Givenchy patřily např. „Balloon coat“ a šaty „Baby Doll“. Velmi rád používal architektonické prvky, geometrické vzory černo-bílé a vzor je tvaru V, které jsou reinterpretovány i v současných kolekcích.

Mezi významné módní návrháře, kteří kreativně vedli módní dům Givenchy patřili např. John Galliano, Alexander McQueen, Julien Macdonald či Riccardo Tisci.

V roce 2017 se stala kreativní ředitelkou domu Givenchy Clare Waight Keller, rodačka z Birminghamu, která se proslavila svoji úzkou spoluprací s vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle, pro kterou roku 2018 navrhla svatební šaty. Clare má za sebou dlouholeté zkušenosti z módního průmyslu; v průběhu let pracovala pro módní značky jako Ralph Lauren, Calvin Klein či Pringle of Scotland.

Na vrcholu street couture

Mikiny s logy a extravagantní tenisky jsou dnes samozřejmostí, byl to ale dům Givenchy, který před lety vrátil streetwear do módní hry.

Givenchy

SNÍDANĚ U TIFFANYHO
Převratný moment, který značku proslavil – Audrey Hepburn v úvodní scéně filmu Snídaně u Tiffanyho v černých šatech Givenchy.

SVATEBNÍ ŠATY
Clare Waight Keller se etablovala mezi hvězdné módní návrháře díky svatebním šatům, které navrhla pro Meghan Markle.

CLARE WAIGHT KELLER
Clare Waight Keller navrhuje 12 kolekcí ročně, protože Givenchy je jedním z mála módních domů, které navrhují i Haute Couture. Clare Waight Keller měla to štěstí spolupracovat se zakladatelem značky v počátcích jejího přestupu do módního domu Givenchy.

Kde nás najdete

Široká 20, Praha 1, 110 00

Pařížská 17, Praha 1, 110 00

Vážení klienti,

dle usnesení vlády ČR jsou všechny naše butiky od 27. 12. 2020 uzavřeny.

Zůstáváme pro Vás však k dispozici online na www.thebrands.cz. Z pohodlí Vašeho domova můžete rovněž nakupovat přes náš instagramový katalog, video chat či aplikaci WhatsApp. Zboží Vám doručíme až k Vašim dveřím.

Sledujte instagramové profily našich butiků pro aktuální informace: @lbm_parizska @thebrandswomen @thebrandsprague @vltnnews @bottegaprague @dsquared2czech

Pro další informace nás kontaktujte na telefonních číslech jednotlivých butiků.

Jsme tu pro Vás.

Luxury Brand Management