Jacquemus

O značce

Simon Porte Jacquemus se narodil roku 1990 v Provence v jižní Francii. V 18ti letech se přestěhoval do Paříže, aby studoval módu, avšak ze studií odešel již po pouhém měsíci, a to kvůli úmrtí své matky. Roku 2009 uvedl na trh, ve svých pouhých 19ti letech, značku JACQUEMUS jako poctu své matce (Jacquemus bylo její rodné příjmení). Roku 2017 také uvedl svou knihu, na které spolupracoval s dalšími třinácti umělci a která odkazovala na krásy Francie.

Simon se nechává inspirovat jeho rodnou oblastí Provence a středozemní oblastí obecně. Typická JACQUEMUS žena je jeho vizí provensálské ženy. Každá kolekce vypráví příběh a odkazuje na jeho vlastní vzpomínky. Jeho módní přehlídky jsou protknuté poezií a vzbuzují silné emoce. Za posledních 10 let se značka JACQUEMUS i sám její zakladatel společně vyvíjejí, a to díky vyprávění příběhů – kolekce se postupně stávají sofistikovanější.

Jacquemus

Jacquemus vzdává hold ženám a vyznává minimalismus

Jacquemus

JEHO MATKA BYLA JEHO PRVNÍ MODELKOU A JEHO NEJVĚTŠÍ MÚZOU
Jako dítě pro ni Simon ušil šaty z béžového lnu, které si na sebe vzala následující den, kdy ho odváděla do školy. Její úmrtí (zemřela během autonehody, když jí bylo pouhých 42 let) Simona motivovalo k vytvoření vlastní značky, které neslo její příjmení. I nadále zůstává jeho matka Simonovou hlavní inspirací: „Vždy se snažím tvořit modely, které jsou nevinné. Značka JACQUEMUS není o nočním životě a klubové scéně, je spíše o požitcích z přírody a umění se zastavit v čase.“

SEN STÁT SE KNĚZEM
Ačkoliv jeho rodiče nebyli křesťansky založení, Simon se v raném věku toužil stát knězem. Nebylo to z lásky k Bohu ale proto, že ho naprosto uchvátil kněžský oděv. I to byl důvod, proč Simon trval na tom, aby ho rodiče každou neděli brali do kostela. Následně chtěl být vojákem a právníkem, to vše na základě nalezení zalíbení v uniformách a striktnímu stylu oblékání, který je patrný i v jeho návrzích.

MINIMALISTICKÝ VZHLED BYL VYTVOŘEN Z NUTNOSTI
Nikdy nechtěl být návrhářem minimalistické módy: „Když jsem svou značku začínal, byl minimalismus spíš nutností než vykalkulovaným konceptem. Neměl jsem peníze, ale věděl jsem, že i z mála musím udělat to nejlepší, co lze.“ Když například hledal látky, nemohl si dovolit proslulé látky z pařížského náměstí Sainte Marché, avšak narazil na krejčovou, která vyráběla závěsy. Požádal ji proto, aby mu ušila sukni s vysokým pasem bez knoflíků, kapes a zipů, protože všechny tyto detaily byly drahé na výrobu. A tak se v podstatě zrodil minimalistický styl JACQUEMUS. 

Kde nás najdete

Široká 20, Praha 1, 110 00

Pařížská 17, Praha 1, 110 00

Vážení klienti,

dle usnesení vlády ČR jsou všechny naše butiky od 27. 12. 2020 uzavřeny.

Zůstáváme pro Vás však k dispozici online na www.thebrands.cz. Z pohodlí Vašeho domova můžete rovněž nakupovat přes náš instagramový katalog, video chat či aplikaci WhatsApp. Zboží Vám doručíme až k Vašim dveřím.

Sledujte instagramové profily našich butiků pro aktuální informace: @lbm_parizska @thebrandswomen @thebrandsprague @vltnnews @bottegaprague @dsquared2czech

Pro další informace nás kontaktujte na telefonních číslech jednotlivých butiků.

Jsme tu pro Vás.

Luxury Brand Management