Vetements

O značce

Vetements je francouzská značka, která vznikla v roce 2014 spojením skupiny návrhářů, většina z nichž však zůstává v anonymitě. Demna Gvasalia (módní návrhář značky Balenciaga) je hlavním tváří Vetements a jeho bratr Guram Gvasalia je ředitelem značky.

Vetements je známé především pro svůj satirický přístup k móde (triko s motivem DHL, boty s podpatky ve formě zapalovačů aj.). Vetements je však také značka, která je politicko-sociálně angažovaná, často a ráda poukazuje na současné problémy ve společnosti.

V kolekci jaro 2019 například poukázala na Gruzínsko-abchazský konflikt (bratři Gvasaliové jsou oba z Abcházie a sami utekli z rodné země před etnickou čistkou do Berlína). V kolekci podzim 2019 se značka dotýká cenzury a stinné stránky internetu.

Vetements často spolupracuje s jinými značkami, například Manolo Blahnik, Levi’s, Brioni či Juicy Couture. Na módní přehlídce jaro 2017 byly reinterpretovány známé Hangisi boty od Manola Blahnika do typické Vetements podoby.

V září 2019 Demna Gvasalia oficiálně oznámil, že odstupuje z kreativního vedení značky, aby se mohl plně soustředit na svou činnost v módním domě Balenciaga.

Velká subkulturní revoluce

Punk, rave, queer, hacker – každou sezonu z nich Vetements vybírá to nejlepší a tvoří novou podobu undergroundu.

Vetements

DHL TRIČKO
Známé DHL triko, které proslavilo značku Vetements, poprvé vynesl známý ruský návrhář Gosha Rubchinskiy na defilé své módní přehlídky jaro/léto 2016. Cílem Vetements bylo představit kolekci návrhů, které by ztělesňovaly anti-módu. Triko DHL se úspěšně prodávalo za 300 amerických dolarů za kus.

CELEBRITY
Vetements svými satirickými modely přitahuje i pozornost celebrit. V modelech Vetements jsou tak často viděny známé tváře jako Rihanna, Kanye West, Celine Dion, Ariana Grande aj.

VÝSTŘEDNÍ MODELY
Vetements je známé i pro své výstřední modely. Jedním z nejznámějších návrhů jsou boty s podpatky ve formě zapalovače, které byly od svého představení roku 2016 několikrát reinterpretovány. Pár těchto bot se při svém uvedení prodával za 770 amerických dolarů.

 

Instagram The Brands

Kde nás najdete

Široká 20, Praha 1, 110 00

Hodinky