Jil Sander

O značce

Heidemarie Jiline „Jil“ Sander se narodila roku 1943. Jil Sander je samozvanou „Queen of Less“ a je známá pro svůj minimalistický přístup k módě.

Jil Sander založila svou značku roku 1968, avšak až roku 1973 veřejně předvedla svou první kolekci. Začátky značky byly krušné a na konci 80. let byla nucena prodat část akcií své firmy. Následná 90. léta však již znamenala úspěch pro módní dům Jil Sander; v té době značka otevřela svůj butik v New Yorku na Park Avenue a následně i v Londýně.

Roku 1999 koupila značku se 75% podílem společnost Prada Group. Následné neshody s ředitelem Prada Group vyústily až v odchod Jil Sander z postu generální ředitelky. Téměř celý produkční tým značky následoval v odchodu svou zakladatelku do nových začátků. Roku 2004 založila Jil svou vlastní konzultační firmu zabývající se módou – Uniqlo.

V průběhu let prošlo postem módního návrháře značky mnoho zajímavých jmen, z nichž nejznámější byl Raf Simons, který byl kreativním ředitelem téměř 7 let.

Roku 2017 se kreativními řediteli značky stali manželé Lucie a Luke Meier, kteří navrací značce její typický minimalistický vzhled zaměřený především na kvalitu a udržitelnost. Manželé Lucie a Luke Meier jsou historicky jedinými návrháři, se kterými Jil Sander konzultuje jejich návrhy a spolupracuje s nimi na směřování značky.

Vrchol minimalismu

Oblečení od Jil Sander je díky pečlivé konstrukci se smyslem pro detail autonomním tvarem, jež se pohybuje v harmonii s tělem.

Jil Sander

UZLÍKY
Jedním z typických znaků posledních kolekcí jsou uzlíky, které zavedli manželé Lucie a Luke Meier. Uzlíky představují spojení, důvěru a jednotu, které mají manželé nejen vůči sobě, ale také vůči značce.

TECHNIKA DOUBLÉ
Jil Sander je známá pro své velmi precizní zpracování látek. Zakladatelka značky vyvinula techniku Doublé (bezešvé prošívání kašmírových a vlněných látek), která se následně v módním světě ujala jako jeden z nejkvalitnějších způsobů zpracování látek.

LUCIE A LUKE MEIER
Pár se seznámil na studiích ve Florencii a manželé jsou již 11 let. Dříve pracovali pro značky jako Supreme, Christian Dior, Balenciaga aj. Od roku 2017 se stali kreativními řediteli značky Jil Sander a navrací značce její původní důraz na minimalismus, udržitelnost, kvalitu látek a jejich zpracování.

Kde nás najdete

Pařížská 17, Praha 1, 110 00

Vážení klienti,

dle usnesení vlády ČR jsou všechny naše butiky od 27. 12. 2020 uzavřeny.

Zůstáváme pro Vás však k dispozici online na www.thebrands.cz. Z pohodlí Vašeho domova můžete rovněž nakupovat přes náš instagramový katalog, video chat či aplikaci WhatsApp. Zboží Vám doručíme až k Vašim dveřím.

Sledujte instagramové profily našich butiků pro aktuální informace: @lbm_parizska @thebrandswomen @thebrandsprague @vltnnews @bottegaprague @ermenegildozegnaczteam @parizska_13 @dsquared2czech

Pro další informace nás kontaktujte na telefonních číslech jednotlivých butiků.

Vždy jsme tu pro Vás.

Luxury Brand Management