Jil Sander

O značce

Heidemarie Jiline „Jil“ Sander se narodila roku 1943. Jil Sander je samozvanou „Queen of Less“ a je známá pro svůj minimalistický přístup k módě.

Jil Sander založila svou značku roku 1968, avšak až roku 1973 veřejně předvedla svou první kolekci. Začátky značky byly krušné a na konci 80. let byla nucena prodat část akcií své firmy. Následná 90. léta však již znamenala úspěch pro módní dům Jil Sander; v té době značka otevřela svůj butik v New Yorku na Park Avenue a následně i v Londýně.

Roku 1999 koupila značku se 75% podílem společnost Prada Group. Následné neshody s ředitelem Prada Group vyústily až v odchod Jil Sander z postu generální ředitelky. Téměř celý produkční tým značky následoval v odchodu svou zakladatelku do nových začátků. Roku 2004 založila Jil svou vlastní konzultační firmu zabývající se módou – Uniqlo.

V průběhu let prošlo postem módního návrháře značky mnoho zajímavých jmen, z nichž nejznámější byl Raf Simons, který byl kreativním ředitelem téměř 7 let.

Roku 2017 se kreativními řediteli značky stali manželé Lucie a Luke Meier, kteří navrací značce její typický minimalistický vzhled zaměřený především na kvalitu a udržitelnost. Manželé Lucie a Luke Meier jsou historicky jedinými návrháři, se kterými Jil Sander konzultuje jejich návrhy a spolupracuje s nimi na směřování značky.

Vrchol minimalismu

Oblečení od Jil Sander je díky pečlivé konstrukci se smyslem pro detail autonomním tvarem, jež se pohybuje v harmonii s tělem.

Jil Sander

UZLÍKY
Jedním z typických znaků posledních kolekcí jsou uzlíky, které zavedli manželé Lucie a Luke Meier. Uzlíky představují spojení, důvěru a jednotu, které mají manželé nejen vůči sobě, ale také vůči značce.

TECHNIKA DOUBLÉ
Jil Sander je známá pro své velmi precizní zpracování látek. Zakladatelka značky vyvinula techniku Doublé (bezešvé prošívání kašmírových a vlněných látek), která se následně v módním světě ujala jako jeden z nejkvalitnějších způsobů zpracování látek.

LUCIE A LUKE MEIER
Pár se seznámil na studiích ve Florencii a manželé jsou již 11 let. Dříve pracovali pro značky jako Supreme, Christian Dior, Balenciaga aj. Od roku 2017 se stali kreativními řediteli značky Jil Sander a navrací značce její původní důraz na minimalismus, udržitelnost, kvalitu látek a jejich zpracování.

Instagram Pařížská 17

Kde nás najdete

Pařížská 17, Praha 1, 110 00

Hodinky
Vážení klienti.

Dle nařízení vlády ČR jsou od 14. 3. 2020 všechny naše butiky dočasně uzavřeny.

Zůstáváme pro Vás však k dispozici online. Z pohodlí Vašeho domova můžete nakupovat přes náš instagram katalog, videochat či whatsApp. Zboží Vám doručíme až k Vašim dveřím.

Sledujte instagramové profily našich butiků pro aktuální informace: @lbm_parizska @parizska17 @thebrandsprague @vltnnews @newbottegaprague @ermenegildozegnaczteam @parizska13 @diesel_cesko a @breitling_prague_manager

Pro další informace nás kontaktujte na telefonních číslech jednotlivých butiků.

Vždy jsme tu pro Vás.

Luxury Brand Management