CZE
  • Česky

Značka Audemars Piguet představila ve Florencii nový model ROYAL OAK FROSTED GOLD

Audemars Piguet
22. 11. 2016

U příležitosti oslav 40. výročí dámského modelu Royal Oak od Audemars Piguet byl 9. listopadu 2016 ve Florencii představen nový model Royal Oak Frosted Gold. Dokonalý návrat ikonického designu v moderní podobě, jenž byl vytvořen ve spolupráci s florentskou návrhářkou šperků Carolinou Bucci.

Jednalo se o velmi delikátní alchymii: nic nepřidat, nic neubrat, a přesto hodinky zcela změnit.

Značka Audemars Piguet oslavila představení nového modelu gala večeří v Palazzo Vecchio za přítomnosti herečky a ambasadorky značky Freidy Pinto, návrhářky šperků Caroliny Bucci a návrhářky hodinek Jacqueline Dimier, která je autorkou prvních dámských hodinek Royal Oak z roku 1976. Jasmine Audemars, předsedkyně představenstva společnosti Audemars Piguet, a François-Henry Bennahmias, generální ředitel, přivítali na 200 hostů u společné večeře, kterou připravila místní 3* šéfkuchařka Annie Féolde. Večer byl zakončen gala koncertem kapely Brocken Back, po němž se hosté rozešli do mrazivé florentské noci. 

Představovaný model Royal Oak Frosted Gold je součástí tradice společnosti Audemars Piguet spočívající v experimentování se šperkařskými technikami. Charakteristickým rysem tohoto modelu je jemný třpyt pocházející z procesu povrchové úpravy založené na starobylé technice zlatotepectví, která se nazývá Florentská technika.  Carolina Bucci přenesla tuto techniku do moderního šperkařského návrhářství a odborníci společnosti Audemars Piguet ji uplatnili v hodinářském řemesle, s výsledkem návrhu jedinečné pouzdra a řemínku hodinek Royal Oak.

Hlavní výzvou pro řemeslníky Audemars Piguet bylo uplatnit tuto techniku povrchové úpravy při výrobě pouzdra a řemínku hodinek bez narušení čisté linie, která charakterizuje značku Royal Oak. Po měsících pokusů a omylů spolupráce návrhářky Caroliny Bucci, florentských šperkařů a manufaktury Audemars Piguet se podařilo upravit zlatý povrch tak, aby se třpytil pod dopadajícím světlem, a přesto zachoval měkkost a pružnost řemínku Royal Oak. Jednalo se o velmi delikátní alchymii: nic nepřidat, nic neubrat, a přesto hodinky zcela změnit.

Na počest 40. výročí ikonického designu ze 70. let oslavuje model Royal Oak Frosted Gold původní návrh Jacqueline Dimier z roku 1976. Jako jedna z mála návrhářek moderních hodinek mezi samými muži definovala Jacqueline Dimier styl řady dámských i pánských hodinek a přinesla trvalý charakter výrazu, který dosud rezonuje s představami dnešní manufaktury v Le Brassus.

asmine Audemars říká: “Ačkoliv Carolina a Jacqueline žijí v kultuře vzdálené od té mojí desítky let, jejich vize jsou s mými v mnohém zajedno, a propůjčují hodinkám Royal Oak kouzlo, které přitahuje pozornost už z dálky, a přitom zachovává hlavní kódy původního návrhu. Proto bych jim chtěla poděkovat za jejich práci a vyslovit úctu k jejich nadání.”

Dnes spojila značka Audemars Piguet nadčasový design Jacqueline Dimier s moderním přístupem Caroliny Bucci a vytvořila oslňující vazbu mezi moderním hodinářstvím a současným šperkem: to je model Royal Oak Frosted Gold, díky kterému hodinářská ikona ze 70. let omládla o 40 let!

O Jacqueline Dimier

Jako současnice designéra Géralda Genta zůstává Jacqueline Dimier jednou z mála návrhářek hodinek ženského pohlaví v moderní době. Dimierová začala pro značku Audemars Piguet pracovat v roce 1975 a krátce nato byla jmenována vedoucí návrhářkou společnosti. Mimo jiná poslání, která ve společnosti měla, dokázala úspěšně rozvinout ikonické designy, jakým je například model Royal Oak, v modely úspěšně reagující na neustále se měnící ženský vkus.  Své ikonické modely navrhovala pro firmu Audemars Piguet až do roku 1999.

“Jsem šťastná, že se mohu zúčastnit této slavnostní večeře. Kolekce Royal Oak, to jsou hodinky, které vyhovují ženskému vkusu dnes stejně tak jako mu vyhovovaly včera, a jak mu budou vyhovovat i zítra. Je nadčasová a model Royal Oak Frosted Gold je nejnovější kapitolou její průběžné historie, která pokračuje a pokračovat bude.”