CZE
  • Česky

Nová instalace v „MUSEO SALVATORE FERRAGAMO“

Salvatore Ferragamo oslavuje krásu Florencie kulturními akcemi, které se konají v Městské galerii Uffizi a současně v „MUSEO SALVATORE FERRAGAMO“

Florencie, květen 2016 – Italský módní dům Salvatore Ferragamo oslavil v polovině května krásu Florencie uspořádáním dvou kulturních událostí v srdci města, které nazývají svým domovem již téměř 90 let.

Jako první uspořádala rodina Ferragamo soukromou návštěvu uznávané galerie Uffizi, a poskytli vybraným VIP hostům možnost prohlédnout si osm výstavních sálů, které nedávno prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Tato rekonstrukce byla umožněna díky významnému příspěvku domu Salvatore Ferragamo.

Zmodernizované sály, zasvěcené florentskému umění pozdního patnáctého století, jsou nyní vybaveny nejnovější vzduchotechnikou a systémem osvětlení, zcela obnovenými podlahami a tradičními střešními okny typickými pro styl muzea výtvarného umění – vyjadřují vlastní unikátní mix inovace designu a dokonalé řemeslné dovednosti domu Salvatore Ferragamo, přičemž zároveň zdůrazňují závazek této značky k hodnotám italského řemesla.

Po soukromé návštěvě, která zahrnovala projekci oslavující italské “mestien” od odborných artisanů domu Salvatore Ferragamo, následovala koktejlová party na nádherné terase galerie Uffizi, přetvořené pro ten večer zpátky do své historické podoby – italské zahrady s výhledem na Palazzo Vecchio.

Následně byl značkou Salvatore Ferragamo slavnostně otevřen nový ročník výstavy „Across Art and Fashion“ (Napříč uměním a módou), která zkoumá vztah mezi módou a uměním viděný prizmatem skutečného řemeslníka.

Hosté zhlédli významná umělecká díla zahrnující období od prerafaelitů k současnému módnímu designu přes futuristy, surrealisty a Warhola a zároveň se seznámili s novou limitovanou edici ručně vyráběných kabelek Salvatore Ferragamo, vytvořených přímo pro tuto výstavu a odrážejících její hlavní myšlenky, které se týkají módy, umění a řemeslné zručnosti.

Ferruccio Ferragamo výstavu komentoval těmito slovy: „Restaurování galerie Uffizi a nejnovější výstava „Museo Salvatore Ferragamo“ a stejně tak i skvělé kulturní akce pořádané tento týden, odrážejí jen některé z mnoha způsobů, jakými naše rodina i společnost zároveň usilují o prosazování našich dlouholetých tradic jakožto patrona umění. Především bychom rádi vyjádřili naše upřímné poděkování městu Florencie za inspiraci, kterou její umění a poklady kdysi daly našemu zakladateli, a za to, že nadále nabízí naši značku ve všech svých tvůrčích podnicích.“

sdasdasd