CZE
  • Česky

EL PRIMERO SPORT- stoprocentní sportovní chronograf

Zenith
18. 2. 2016

Zenith představuje nový model své ikonické kolekce: El Primero Sport. Tyto hodinky, interpretované ve třech klasicky vytříbených variantách, jsou hodny historického odkazu věhlasné tradice sportovních chronografů. Jejich ocelové pouzdro o průměru 45 mm skrývá slavný mechanický strojek s automatickým nátahem El Primero 400 B s frekvencí 36 000 kmitů za hodinu.

Ikonická kolekce El Primero vítá novou řadu sofistikovaných chronografů, pokračovatelů významné tradice výroby sportovních chronografů. Nabízí tři úvodní verze nového modelu El Primero Sport, které představují rozhodnou osobnost muže zdůrazněnou velkorysou rozměrností ocelového pouzdra a pozoruhodně sportovním charakterem funkcí. Jejich osobitý charakter vyjadřuje samotnou podstatu sportovních hodinek, které se přirozeně stávají součástí hrdého rodokmenu nadčasových modelů. Strojek chronografu, poháněný kalibrem El Primero 400 B, disponuje zabudovanou konstrukcí vertikálního soukolí s kadencí 36 000 kmitů za hodinu. Nový model El Primero Sport zdědil DNA slavného chronografu El Primero 1969 a je nepochybně jeho důstojným a neocenitelným nástupcem.

 

SPORTOVNÍ VZHLED

Nový chronograf El Primero Sport, uložený v robustním pouzdře s impozantním průměrem 45 mm, je vyroben z nerezové oceli, nejčastěji upřednostňovaného materiálu k výrobě prvotřídních sportovních hodinek. Korunka a hustě vroubkovaná tlačítka zajišťují optimální úchop i vyšší bezpečnost. Jsou zašroubována tak dokonale, že zaručují vodotěsnost do hloubky 200 metrů. Atleticky vystavěný model El Primero Sport s klenutým sklíčkem ze safírového krystalu je vybaven ergonomickými výstupky pro napojení řemínku, které jsou zkoseny tak, aby hodinky dokonale a hladce přiléhaly k zápěstí. Safírové sklíčko na zadním krytu pouzdra odhaluje fascinující mechanismus strojku El Primero 400 B a jeho oscilující závaží zdobí motiv Côtes de Genève.

 

TVÁŘ NOVÉ KLASIKY

Působivý, pozoruhodně mužný design na svrchní straně s číselníkem vyzařuje dynamický charakter chronografu El Primero Sport. Široké fasetované indexy hodin, vyjímající se v kontrastu se stříbrným či břidlicově šedým odstínem číselníku v ruční povrchové úpravě lamé (novější verze pradávné technologie vytvářející vertikálně směrovaný, hustě strukturovaný vzor), galvanizované rhodiem a potažené materiálem Super-LumiNova ®, usnadňují čtení centrálních hodin a minut, odečítaných efektními ručičkami ve tvaru mečů. Stejně zkrášleny jsou i ručičky malých číselníků, které jsou rovněž fasetovány a uspořádány tak, aby bylo zjištění času co nejsnadnější. Vteřinová ručička chronografu, zdobená emblémem hvězdy, je oděná do temně rudé barvy ladící s nápisem „36’000 VpH“ vyvedeném v karmínově červené barvě v horní části číselníku. Stupnice tachometru se nachází ve vnitřním okruží lunety.

 

SPORTOVNÍ VARIACE

Nový přírůstek v kolekci El Primero představuje nekonečný potenciál variací s číselníky ve dvou barvách – stříbrné lamé a břidlicově šedé – k nimž jsou vhodně zvoleny tři různé verze řemínků. Klasicky decentní první model je doplněn elegantním tmavohnědým řemínkem z aligátoří kůže. Druhý model s břidlicově šedým číselníkem je opatřen pohodlným ocelovým řemínkem s kombinací středových broušených článků lemovaných leštěnými krajními články a vyniká robustním sportovním vzhledem. Třetí varianta uvedená v letošním roce nabízí černý číselník doplněný pryžovým řemínkem shodné barvy. Dokonalost ocelové verze těchto prvotřídních hodinek je završena důmyslnou novou sponou splňující dvě zásadní funkce, absolutní pohodlí a optimální bezpečnost.

 

NEJPŘESNĚJŠÍ SÉRIOVĚ VYRÁBĚNÝ CHRONOGRAF NA SVĚTĚ

Žádný seznam vlastností, kterými je obdařen strojek El Primero 400B pohánějící tyto tři modely, by nebyl úplný bez uvedení jeho příbuznosti s nejpřesnějším sériově vyráběným chronografem na světě, pověstným El Primero, vyvinutým ve společnosti Zenith v roce 1969 a vybaveným celou řadou legendárních parametrů. Tento klasický strojek chronografu si dovedně zachovává své základní hodnoty, včetně zabudované konstrukce vertikálního soukolí a rychlosti 36 000 kmitů za hodinu se zárukou přesnosti na 1/10 000 sekundy. Díky kombinaci vysoké frekvence a pozoruhodné více než padesátihodinové energetické rezervy pohání strojek El Primero 400B centrální hodinovou a vteřinovou ručičku, malou vteřinovou ručičku na devítce a dále funkce chronografu a ukazatel data na šestce.

 

MANUFAKTURA ZENITH

Maud Tiberti | Rue des Billodes 34-36 | CH-2400 Le Locle | Tel. +41 32 930 65 84

E-mail: maud.tiberti@zenith-watches.com | www.zenith-watches.com

 

Manufaktura Zenith, založená ve městě Le Locle v roce 1865 vizionářským hodinářem Georgesem Favre-Jacotem, si rychle vydobyla uznání díky přesnosti svých chronografů, s nimiž během jednoho a půl století existence získala 2 333 ocenění v oblasti měření času: absolutní rekord v segmentu kapesních hodinek, palubních hodin a náramkových hodinek. Manufaktura Zenith, proslavená svým legendárním kalibrem El Primero – integrovaným automatickým strojkem z roku 1969 s vertikálním soukolím a s vysokou frekvencí 36 000 kmitů za hodinu, což zaručuje krátkodobá měření s přesností na 1/10 000 sekundy – vyvinula přes 600 variací hodinářského strojku. Manufaktura se dodnes nachází na svém původním místě, kde zakladatel firmy kdysi postavil svou první dílnu, a svou fyzickou přítomností zajišťuje kontinuitu, která je sama o sobě naprostou raritou.

sdasdasd