CZE
  • Česky

Bottega Veneta představuje svou nejnovější kampaň podzim/zima 2017/18

Bottega Veneta
6. 9. 2017

Jedná se o další spolupráci se světoznámým fotografem Toddem Hido v rámci projektu „Art of Collaboration", a v hlavních rolích se představují topmodelky Eva Herzigová, Mariacarla Boscono, Grace Chen a model Simon Nessman.

Kampaň nafocena v prostorách Lee House 2 v americkém Connecticutu nás zavadí do oblasti Fairfield, kterou neočekávaná vánice pokryla sněhovou přikrývkou. Tento architektonický skvost z poloviny minulého století přesně odpovídal představám kreativního ředitele Bottega Veneta, Tomase Maiera, právně k nafocení nejnovější podzimní kampaně.

„Miluji architekturu, a proto naše kampaně vždy fotíme ve světově proslulých budovách,”  říká Tomas Maier. „Od poslední letní kampaně 2017, která byla nafocena v domě Paula Rudolfa v čistě městském prostředí, jsme tak museli najít odpovídající objekt na stejné úrovni. A mě bylo jasné, že Lee House 2 tato má očekávání naplní. Navíc skutečnost, že sněžilo, dala modelkám, oděvům i architektuře samotné další rozměr,” dodává Tomas Maier.

Lee House 2 má pověstnou historii. Byl postaven v roce 1956 eponymním Johnem Blackem Lee, který je často označován jako šestý ze slavné pětice architektů “Harvard Five”. Japonský architekt Toshiko Mori pak dohlížel na první obnovu v roce 1992 a o téměř deset let později Kengo Kuma převzal otěže a obnovil jeho původní slávu přidáním nového křídla v roce 2010.

Pro podzimní kampaň se Tomas Maier opět spojil s fotografem Toddem Hido, který natočil zmiňovanou kampaň jaro/ léto 2017. “Todd je známý pro své pocitové interiérové záběry, ale jeho portrétové snímky jsou od ostatních velmi odlišné, ” říká Tomas Maier. “Jeho použití světla vytváří jak dokonalé spojení, tak i určitou vzdálenost od fotografovaných subjektů. Současně obě kampaně, které natočil znázorňují ženy a muže nejrůznějšího věku a oslavuje jejich styl.”

Na pozadí  čerstvého sněhu kontrastujícího se skleněnými místnostmi a chodbami získaly šaty šité na míru pro Evu Herzigovou, Mariacarlu Boscono, Grace Chen a Simona Nessmana ještě velkolepějšího vyznění. “To bílé pozadí ještě více umocnilo barvy oděvů způsobem, který jsem ještě neviděl, ” říká Todd Hido. “

Fotogalerie