CZE
  • Česky

Audemars Piguet představuje ROYAL OAK FROSTED GOLD limitovaná edice

Audemars Piguet
12. 10. 2017

V návaznosti na úspěch modelu Royal Oak Frosted Gold, který byl uveden na trh v listopadu 2016, představuje značka Audemars Piguet nový model hodinek, limitovanou edici Royal Oak Frosted Gold v počtu 200 kusů o průměru 41 mm.

Model se vyznačuje následujícími vlastnostmi: pouzdrem a řemínekem z 18karátového bílého zlata, sklem ze safírového křišťálu s antireflexní funkcí, modrým ciferníkem se vzorem „Grande Tapisserie“ a ručičky Royal Oak s luminiscenčním potahem.

Hodinky Royal Oak Frosted Gold zdobí povrchová úprava založená na florentinské zlatotepecké technice, která je provedena s maximální pečlivostí. Jedná se o texturované zdobení povrchu vzácných kovů, které bylo vynalezeno před mnoha desetiletími. Týkalo se především menších šperků. Začnete-li opracovávat zlato ostrým diamantovým nástrojem, vytvoří se na povrchu jemné prohlubně. Ty mu dodávají jiskrný efekt podobný tomu, který můžete spatřit na drahých kamenech. Diamantový prach.

Hlavní výzvou pro řemeslníky značky Audemars Piguet bylo uplatnit tuto techniku povrchové úpravy při výrobě pouzdra a řemínku hodinek, aniž by se narušila čistá linie, která charakterizuje značku Royal Oak. Následně si tato původní specifická výroba řemínku vyžádala, aby bylo přehodnoceno pořadí, v jakém se zbývající dokončovací práce provádějí (leštění a saténová úprava). Jedná se o nesmírně delikátní alchymii: nic nepřidat, nic neubrat, a přesto hodinky zcela změnit. 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE:

ROYAL OAK FROSTED GOLD LIMITOVANÁ EDICE 200 KUSŮ – 41 mm

Ref: 15410BC.GG.1224BC.01

 

POUZDRO

Pouzdro s jemně zdrsněným povrchem z 18karátového bílého zlata, safírový křišťál s antireflexní funkcí, šroubovací korunka, voděodolnost do 50 metrů.

 

CIFERNÍK

Modrý ciferník se vzorem „Grande Tapisserie“, aplikované hodinové markery z bílého zlata a ručičky Royal Oak s luminiscenčním potahem.

 

ŘEMÍNEK

Tepaný řemínek z 18karátového bílého zlata s AP zavírací sponou.

 

FUNKCE

Hodiny

Minuty

Centrální sekundy

Datum

 

CENA

1 650 000 Kč