CZE
  • Česky

V módě jsem z jediného důvodu: zničit slovo „konformita“! Toto jsou slova britské módní návrhářky Vivienne Westwood, která je stejně rázná a výstřední jako její móda.
Její modely jsou jedinečné, provokativní a sexuálně nabité.

+ více informací

Roku 1970 si Vivienne společně s provokativním hudebním producentem Malcolmem McLarenem otvírá butik s názvem Let it Rock, kde prodávají módu získávanou od různých dodavatelů. O rok později ale pár přesedlal na rock’n’roll. Název obchodu změnil na Too Fast to Live, Too Young to Die a rozhodl se, že zboží již nebude nakupovat, ale budou si ho navrhovat a šít sami. V roce 1974 dvojice mění svému obchodu prodejní artikl a znovu i název, v duchu provokace ho pojmenovali všeříkajícně – Sex. Do jejich obchodu přicházejí lidé, kteří dali punku, zachvacujícímu anglickou mládež, tvář. Vivienne obléká i anglickou punkovou kapelu Sex Pistols, jíž dělá Malcolm McLaren manažera. Posledním společným projektem této dvojice je jejich oficiálně první kolekce prêt-à-porter, představená roku 1981 v Londýně, jejíž tématem jsou piráti. Poté se pár rozchází a nadále se vydává každý svou cestou. Návrhářka se se svými sólovými projekty s řadou tématických kolekcí dostává ještě hlouběji do podvědomí společnosti. V roce 1982 debutuje v Paříži s Buffalo Girls – modely v barvě bláta s maskáčovým vzorem.
Vivienne Westwood dnes už dávno není jen jméno známé návrhářky, je to světoznámá značka zahrnující oblečení pro muže i ženy, kabelky, doplňky, šperky, parfémy a dokonce i oblečky pro psy.

Informace o obchodu

The Brands, Široká 20, 110 00 Praha 1

+420 224216407
thebrands@lbm.cz
Pondělí - Sobota10:00 - 19:00
Neděle11:00 - 18:00