CZE
  • Česky

První kolekce módní značky Stella McCartney byla představena v Paříži v říjnu roku 2001. Její modely oslňují svou originalitou a stylem. Jak sama McCartney prohlásila – navrhuje oblečení, které chce nosit, ale nemůže ho sehnat. V jejích kolekcích nenajdete nic z pravé kůže či kožešiny. Stejně jako její matka je i Stella zapřísáhlou vegetariánkou a bojovnicí za práva zvířat, což hlásá i prostřednictvím své tvorby.

+ více informací

Stella McCartney je dcerou bývalého člena kapely Beatles Paula McCartneyho a jeho ženy Lindy.
Svou první návrhářskou zkušenost získala již v 15 letech, a to díky spolupráci na kolekci Christiana Lacroixe, který byl jejím učitelem a rádcem při studiu módního návrhářství na St. Martin´s College of Art & Design.
Její závěrečná školní práce byla zároveň její první přehlídkou, která již předem zaručovala úspěch. Stellinu kolekci totiž předváděly hvězdy přehlídkových mol jako Kate Moss nebo Naomi Campbell.
Po takové publicitě její návrhy odkoupili prodejci oblečení z londýnského butiku Tokio a Stella se tak dostala do širšího podvědomí módní veřejnosti.
Po prezentaci teprve druhé kolekce dostala Stella McCartney nabídku na místo kreativní ředitelky v pařížském Chloé. Nahradila tak návrháře Karla Lagerfelda, který byl jejím nástupem velmi znepokojen a dokonce o ní prohlásil, že je „pouhou návrhářkou triček“. Netušil však, jak brzy bude muset svůj názor přehodnotit.
Značka Chloé při spolupráci se Stellou McCartney jen vzkvétala, dosahovala nečekaných úspěchů a dostala se díky ní do podvědomí světových celebrit. Přesto se ale návrhářka rozhodla svou funkci po čtyřech letech ukončit, podepsat smlouvu u neméně známé značky Gucci a začala pracovat na vlastní značce nesoucí její jméno – Stella McCartney

Informace o obchodu

Pařížská 17, 110 00 Praha 1

+420 222320260
parizska17@lbm.cz
Pondělí - Sobota10:00 - 19:00
Neděle11:00 - 18:00

sdasdasd